Bilgi ve Rezervasyon +90 272 246 46 66
Otel Resepsiyon +90 272 246 30 90
DİL SEÇİNİZ

Bayan Plates Salonu

Budanlife Bayanlara Özel Plates Salonumuz Hizmetede

Son zamanlarda platese olan ilgi, belki dikkatinizi çekmiştir. Ünlü ve popüler oyuncular şarkıcılar, formda vücutlarını plates ile şekillendirdiklerini açıklıyorlar. Özellikle 40’lı yaşlarının üzerinde olan Madonna’nın sahip olduğu fit bedeninin sırrının plates olduğu ortaya çıkınca, herkeste platese olan ilgi arttı. Budan Thermal SPA Hotel, Budanlife spa merkezinde yoğun ilgi ve talepleri değerlendirerek, ´´sadece bayanlara özel´´ plates salonunu aktivitelerine eklemiştir.

Plates seven grup arkadaşları ile birlikte ücretsiz olarak faydalanacağınız seanslarımızda konusunda uzman bayan eğitmenimizle plates severlerin hizmetindeyiz. Daha detaylı bilgiyi, Budanlife SPA müdürlüğümüzden alabilirsiniz.

Mini Tarihçe

Bu egzersiz türü, 1930 yıllarında yaşamış ‘’Joseph Pilates’’ isimli bir Alman tarafından yaratılmış ve yapılan bir dizi egzersize soyadı verilmiştir. Küçüklüğünde bazı rahatsızlıklar geçirmiş ve bunların sonucunda vücut direnci azalmış. Pek çok spor dalıyla yakından ilgilenen Pilates, kendi kendine geliştirdiği bazı hareketlerle, yatar pozisyondayken direncini yeniden kazanabildiğini fark etmiş. Bunlar üzerinde yoğun olarak çalışmış ve ortaya bir dizi egzersiz hareketi çıkmış. Kendi adıyla tanıttığı bu programı, 1. Dünya Savaşı’nda sakatlanan askerleri yeniden sağlıklarına kavuşturmak için de kullanmış ve olumlu sonuçlar almış. Bugün de bazı fizik tedavi programlarında plates ten faydalanılıyor.

Faydaları

Vücut direnci ve kondisyonunu sağlamak, kalça ve bel kemiği rahatsızlıklarını gidermek, iskelet dengesini kurmak, vücuda doğru nefes almayı öğretmek esas amacıdır. Şimdi daha estetik amaçlarla kullanılıyor, dengeli bir duruşa sahip olmak, sağlıklı bir kemik yapısı kazanmak gibi kaygılar da güdüyorlar. Sırt ve bel ağrılarından kurtulmak, düz ve biçimli bir karına, ince bir bele sahip olmak, dik durmak da pilates yapanların amaçları arasında.

Güvenli Turizm Sertifikası
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et