Bilgi ve Rezervasyon +90 272 246 46 66
Otel Resepsiyon +90 272 246 30 90
DİL SEÇİNİZ

Doktor Balıklar

Budanlife Termal Spa merkezimizde; Doğal ortamlarını aratmadan termal özel cihazlarla yaşattğımız doktor balıklarımızdan, gömme havuzumuzda vücudunuzun tamamı faydalanabileceği gibi, sadece el, ayak bölgelerinize lokal hitap edecek küçük havuzlarımızda bulunmaktadır. Budanlife Termal Spa merkezimizdeki bu eşsiz ve doğal metodu tanımak ve kullanmak için randevu alınız.

Balık Tedavi Pedikür & Spa Tarihçesi

Yüzyıllar boyunca yerel halkın çeşitli cilt hastalıklarını iyi etmek amacı ile faydalandıkları “Doktor Balık” olarak da adlandırılan Garra Rufa´lar Sivas Kangal civarındaki dere ve durgun sularda yaşamaktadırlar. Dişleri olmayan bu balıklar, 26-37 derece sıcaklıktaki suyun yumuşatmış olduğu kabarık yara kabuklarını ağız hareketleriyle acıtmadan ve kanatmadan kopararak cildi pürüzsüz hale gelinceye kadar temizler. Diğer taraftan balıkların vücut üzerinde yaptığı darbelerle vücutta bir gevşeme ve dinlenme görülmektedir.

1960´larda bölgeyi ziyaret eden yabancı turistlerce farkedilen Garra Rufalar Budanlife Spa merkezimizdeki gömme havuzda tam vücut cilt güzelliği tedavisinde ayrıca el ayak cilt hastalıklarında kullanılmaktadır.

Doktor Balık adı altında günümüzde Garra Rufa balıklarının cilt güzelliği amaçlı kullanımı oldukça doğal bir yöntemdir. Bu doğal pedikür yöntemi başta Avrupa olmak üzere dünyanın hemen hemen tamamı tarafından başarıyla uygulanan doğal pedikür ve cilt bakımı yöntemidir.

Güvenli Turizm Sertifikası
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et