Bilgi ve Rezervasyon +90 272 246 46 66
Otel Resepsiyon +90 272 246 30 90
DİL SEÇİNİZ

Ozon Sauna

Budanlife Termal Spa merkezimizde; Fitness center bölgesine yerleştirilmiş yatay ve dikey pozisyonlar için ayrı ayrı ozon saunalar bulunmaktadır. Uygulama için randevu alınız.

Vücuda Faydaları
Dolaşımın Hızlanması

Isı ve OZON’un etkisi ile kan dolaşımı hızlanır.Kalp damar sistemi faydalı bir egszersizden geçirilmiş olur.
Artan kan dolaşımı tansiyon üzerinde olumlu etkiler yaratırken tüm dokuların daha iyi oksijenlenmesi ve atıkların daha hızlı vücuttan atılmasına neden olur.

Zayıflama

Artan beden ısısı,dolaşımın hızlanması ve OZON, oksijen gazlarının etkisiyle vücutta kalori yakılmasına yol açar.
Bir seansta OZON Kabin 250 ila 500 kalori harcanmasına neden olur.

Böbrek Fonksiyonlarına Destek

Normalde böbrek yolu ile uzun sürede atılması gereken birçok toksik madde, özellikle ağır metaller terleme yolu ile vücuttan kısa sürede atılmaktadır.

Vücut Direncini Artırmak

Ozon ve oksijenin cilt yoluyla vücüda girmesi sonucu gelişen birçok biyolojik ve kimyasal reaksiyonlar sonucunda, immun sistem module ve regule olmaktadır.Bu sayede özellikle mikrobik kaynaklı birçok hastalığa karşı direnç gelişmektedir.

Hormon Sistemleri Aktive Olur

İnsan hayatında önemli rol oynayan çeşitli hormonal sistemler aktive olarak sağlıklı düzeylerde çalışması sağlanır.Zayıf çalışan hormonlar normal düzeylere gelirken,insan bede ninin aşırılığa izin vermeyen kontrol sistemi sayesinde zararlı sonuçlar gelişmez.

Yorgunluğu Giderir Zindelik Verir

Özellikle adele dokusunda artan kan dolaşımı sayesinde ,yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin vücüttan süratle atılmasını sağlar.Bu sayedeseans sonrasında kıa bir dinlenmeden sonra rahatlamış ve zinde bir halde günlük hayata devam edilir.

Ağrı Giderici Etkileri

Ağrıya neden olan temelde dokularda bazı toksinlerin birikmesi çeşitli nedenlere bağlı ödemler,dolaşim bozuklukları ve yetersizliklerdir.Isı,nem v ozon oksijen yardımıyla artan dolaşımı azalan ödem ve toksinlerin ortadan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

Mikroptan Arınma

İnsan derisi,vücudu dış ortamlarda gelebilecek çeşitli mikroplara karşı korur.Fakat bir mantar,bakteri deriye nüfus ederek çeşitli hastalıklara neden olur.OZON ve oksijen’in yardımıyla butür zararlı mikro organizmaları öldürüp etkisiz hale getirir.Zararlı ışınlar,toksik maddeler derinin hücrelerinin yaşlanmasına kurumasına ve buruşmasına neden olur.Uygun nem ve ozon oksijenin yardımıyla deri hücreleri daha sağlıklı hale gelirler,yeni hücreler gelişir ,üst düzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç ve sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

Selülitleri Giderir ve Oluşumunu Engeller

Derinin ve deri altındaki dokuların oksijenlenmesinin ve dolaşımın azalması sonucu selulit oluşur.Hücrelerdeki atık maddelerin uzaklaştırılması,deri altı yağ dokularının oksijenlenerek dolaşımın artması,yağların yakılması ve dokuların sağlıklı hale gelmesi amaçlanır.Adeta oksijenle yıkanan dokular cok daha pürüzsüz temiz ve sağlıklı hale gelir.

Stresin Etkilerini Giderir

Kabin uygulaması esnasında solunum,dolaşim ve kalp damar sistemi çalışması hızlanır.Bu sistemler birtür egzersiz yapmış olurlar.Aktive olan iç salgı sistemlerinin de etkisiyle strese neden olan hormonal mekanizmalar bu sayede düzene girer. Stress nedeniyle kasılan adele dokuları gevşer.Azalan dolaşımın artarak stresin yarattığı rahatsız edici etkiler ortadan kalkar.

Kansere Karşı Koruyucu Etkileri

Kanserin meydana gelmesinde en önemli etkilerin başında doku ve hücrelerin yetersiz oksijenlenmesi ve toksik maddelerin dokularda birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir. OZON Kabin bu nedene yönelik olarak yararlı etkileri ile kansere karşı koruyucu yarar sağlar.

Beyin Fonksiyonlarını Geliştirir

Ozon ve oksijen beyin dokusunun daha iyi gelişmesini oksijenlenmesini sağlayarak zihnin çalışmasını destekleyici etki gösterir.

Ruhsal Şikayetleri Azaltır

Ozon ve oksijenin salgı sistemlerine olan etkileri ve beyin üzerine yararları nedeniyle uykusuzluk,depresyon gibi şikayetlerin ortaya çıkmasının engellenmesinde etkili olur.

Detoks Etkisi

İnsan bedeni içinde birçok kimyasal reaksiyon gelişir ve bazı toksin türünde vücüda zararlı maddeler oluşur.Bu maddeler normalde vücüttan ,karaciğer’den safra ,böbrek yoluyla bağırsaklardan idrar yoluyla atılır.OZON kabinde ısı yoluyla bu maddeler hızlı şekilde vücuttan atılır.

Güvenli Turizm Sertifikası
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et